OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.05.2024 – 26.05.2024

2024-05-19

1. Dziś / 19.05. / Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
Nabożeństwo majowe o godzinie 15.00.
Po Mszach świętych przed kaplicą młodzież sprzedaje ciasto własnej roboty. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na wakacyjne rekolekcje oazowe dla naszej młodzieży.
2. W poniedziałek / 20.05. / święto NMP Matki Kościoła.
Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 nabożeństwo majowe.
3. W czwartek / 23.05. / przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
4. W piątek / 24.05. / obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach.
5. Za tydzień / 26.05. / Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
W tym dniu pielgrzymka mężczyzn do MB Piekarskiej.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
Nabożeństwo majowe o godzinie 15.00.
6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada 30 maja 2024 roku. Procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy przejdzie tradycyjną trasą. I ołtarz na ulicy Poprzecznej przygotuje Legion Maryi.
II ołtarz przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Wolności przygotują okoliczni mieszkańcy. III ołtarz na ulicy Kościelnej przygotują okoliczni mieszkańcy. IV ołtarz przy kaplicy pogrzebowej przygotują Nadzwyczajni Szafarze Komunii świętej. Prosimy mieszkańców o udekorowanie trasy procesji
7. W dniach od 3 do 5 czerwca br. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Zakopanem. Informacji na temat pielgrzymki udziela pani Aniela Danel.