OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.08.2022 – 28.08.2022

2022-08-21

1. Dziś / 21.08. / XXI Niedziela zwykła.

Łączymy się duchowo z kobietami, które pielgrzymują do MB Piekarskiej.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii..

Nieszpory o godzinie 15.00.

2. W środę / 24.08. / przypada w Kościele święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W czwartek / 25.08. / całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 6.30. Modlitwa różańcowa o godzinie 15.00 i okazja do spowiedzi świętej, a o godzinie 15.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek / 26.08. / obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.

W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 20.00 w kościele. Modlitwy zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. Za tydzień / 28.08. / XXII Niedziela zwykła

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii..

Nieszpory o godzinie 15.00.

6. Legion Maryi zachęca Parafian do włączenia się do akcji misyjnej prowadzonej przez Księży Werbistów - „ Misyjny opatrunek”. Wzorem wcześniej przeprowadzonej akcji prosimy o opatrunki z długoterminową datą ważności, które można będzie złożyć do opisanych kartonów pod stolikiem z prasą katolicką.

Bardzo prosimy, aby nie darować lekarstw i przeterminowanych środków opatrunkowych.

7. Sołtys Jankowic zaprasza do uczestnictwa w korowodzie dożynkowym, który odbędzie się 4 września. Chętni proszeni są o zapisy do 27 sierpnia w kwiaciarni Kula w Jankowicach przy ulicy Świerklańskiej.