OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.06.2022 – 26.06.2022

2022-06-18

1. Dziś / 19.06. / Odpust Parafialny.

Suma odpustowa o godzinie 10.00 z procesją dookoła kościoła.

Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich parafian do wspólnej celebracji naszego odpustu ku chwale Najświętszego Sakramentu.

Kazania odpustowe wygłosi ks. dr Łukasz Radecki z Katowic.

Nieszpory odpustowe z procesją eucharystyczną o godzinie 15.00.

Kolekta będzie na potrzeby parafii.

2. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwo eucharystyczne z procesją dookoła kościoła po Mszy Świętej o godzinie 6.30.

3. We wtorek / 21.06. / Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego w intencji uczniów klas VIII SP i ich nauczycieli o godzinie 16.00.

* We wtorek o godzinie 17.00 spotkanie w salce za probostwem przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek / 23.06. / przypada w Kościele uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30. Modlitwa różańcowa o godz. 15.00, a o godz. 15.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.

5. W piątek / 24.06. / będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego będzie o godz. 8.00.

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej oraz nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

O godzinie 16.30 nabożeństwo do NSPJ. O godz. 17.00 Msza Święta.

6. Za tydzień / 26.06. / XIII Niedziela zwykła. Kolekta na Stolicę Apostolską.

7. Jankowicka pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 12 do 14 sierpnia 2022 roku. Zapisy przyjmuje pan Stanisław Smołka / tel. 324309532 /, który prosi o szybkie zgłaszanie się zwłaszcza zainteresowanych przejazdem autobusem.

8. W niedzielę 12 czerwca odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest następujący:

Z wyboru wszystkich parafian: Bochenek Henryka, Konieczny Michał,

Kozik Adam, Liszka Monika, Mincer Henryk, Szaboń Tomasz.

Z nominacji księdza proboszcza: Danel Aniela, Kozik Patrycja, Kula Barbara, Reder Dariusz, Strączek Aleksandra, Szulik Adam.