OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.03.2022 - 27.03.2022

2022-03-20

1. Dziś / 20.03. / - III Niedziela Wielkiego Postu

Kolekta jest przeznaczona na budowany dom formacyjno – pielgrzymkowy „ Nazaret” w Piekarach Śląskich.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00.

2. W czwartek / 24.03. / - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 6.30. O godzinie 15.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Legion Maryi, a o godzinie 15.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek / 25.03. / obchodzimy w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny w intencji poczętych dzieci. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będą na stoliku z prasą, a w sprawie przystąpienia do tego dzieła prosimy kontaktować się z paniami z Legionu Maryi.

* W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godzinie 16.15, którą rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje.

* Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 25/26/27 marca 2022 roku czyli od piątku do niedzieli.

Rekolekcje wygłosi ksiądz dr Andrzej Sacher z Wodzisławia Śląskiego. Nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych, natomiast nauki stanowe będą w następujących terminach:

dla młodzieży i obowiązkowo dla kandydatów do bierzmowania czyli uczniów klas VIII SP w piątek / 25.03. / o godzinie 18.00;

dla kobiet w sobotę / 26.03. / po Mszy Świętej wieczornej czyli około godziny 18.00;

dla mężczyzn w niedzielę / 27.03. / po Mszy Świętej wieczornej czyli około godziny 17.00.

4. Za tydzień / 27.03. / - IV Niedziela Wielkiego Postu / Laetare /

Kolekta będzie na potrzeby parafii.

5. Droga Krzyżowa ulicami Jankowic odbędzie się w piątek 1 kwietnia. Wyruszymy po Mszy Świętej wieczornej czyli około godziny 17.30.

Trasa Drogi Krzyżowej będzie taka sama jak procesji Bożego Ciała.

Prosimy parafian o zabranie świec lub zniczy. Stacje Drogi Krzyżowej będą przy posesjach naszych parafian tak jak to było parę lat temu. Zaznaczamy je przez podświetlony krzyż lub obraz w widocznym miejscu.