KSIĄDZ PROBOSZCZ KAZIMIERZ CZEMPIEL

2021-11-11

Chryste, Ty przez swoje sługi pełnisz nadal misję pasterską - sam kieruj nami przez naszych Pasterzy.

 

W niedzielę 8 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 10.00  w naszym parafialnym kościele odbyło się Uroczyste Liturgiczne Wprowadzenie Księdza Kazimierza Czempiela w urząd nowego Proboszcza parafii pw. Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich. W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca tego doniosłego obrzędu  dokonał dziekan dekanatu boguszowickiego Ks. dr Jerzy Paliński, przekazując pasterskiej pieczy nowego  Księdza Proboszcza troskę o tutejszą Parafię. Księdza Proboszcza Kazimierza Czempiela powitała również przedstawicielka wspólnoty parafialnej oraz pani Sołtys naszego sołectwa. Księdzu Proboszczowi życzymy by Jezus Chrystus Dobry Pasterz udzielał wszelkich łask, aby mógł  służyć tej wspólnocie parafialnej ku chwale Bożej i dla zbawienia ludzi. Matka Kapłanów niechaj wspiera swym orędownictwem. Z wdzięcznością przywitaliśmy również ks. Antoniego Pudlik emerytowanego proboszcza parafii NSPJ w Jastrzębiu Zdroju, który wspiera Ks. Proboszcza w duszpasterskiej posłudze w naszej parafii.

Cieszymy się z faktu, ze ks. Proboszcz Kazimierz zgodził się napisać  kilka słów o sobie do naszej parafialnej gazetki.

Ksiądz Proboszcz Kazimierz Czempiel.

Urodziłem się 18 września 1968 roku w Piekarach Śląskich w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Zostałem ochrzczony w piekarskiej parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja. To zarazem sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, gdzie znajduje się Jej cudowny wizerunek. Pod płaszczem Maryi wychowywałem się i przyjmowałem sakramenty święte.

W 1987 roku wstąpiłem do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Po ukończeniu formacji seminaryjnej i studiach teologicznych w 1993 roku przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Po święceniach zostałem posłany jako wikariusz do parafii św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich. Następnie posługiwałem w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim. W 2006 roku zostałem rekolekcjonistą w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Po czterech latach tej posługi zostałem proboszczem i kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Po jedenastu latach pobytu w Turzy Śląskiej zostałem decyzją Księdza arcybiskupa Wiktora Skworca proboszczem i kustoszem sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Rybnickich. Na drogach mojego życia bliska jest Maryja, której obecność często odczuwam. Mam nadzieję, że także w tej parafii Maryja będzie prowadziła mnie i wszystkich parafian do Jezusa, byśmy wspólnie wędrowali do nieba i kontynuowali dzieło naszych przodków. Na początku mojej posługi proszę o modlitwę w mojej intencji i dziękuję za ciepłe przyjęcie w parafii.

Szczęść Boże!

ks. prob. Kazimierz Czempiel

Duszpasterze