OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.10. - 07.11.2021

2021-10-28

1. Dziś / 31.10. / Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

Msza Święta o godzinie 6.30 w intencji Parafian oraz w intencji zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

Kolekta na potrzeby parafii.

*Zapraszamy na różaniec o godzinie 15.00.

*Dzisiaj, a także 1 listopada, młodzież oazowa będzie sprzedawała znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd oazowiczów na rekolekcje w czasie wakacji. Zalecki za zmarłych do modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie można składać w zakrystii lub u młodzieży oazowej na cmentarzu.

2. W poniedziałek / 01.11. / Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 10.00 i 16.00.

Kolekta na utrzymanie parafialnego cmentarza.

O godzinie 14.30 zapraszamy na nieszpory, a potem nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które będą pobłogosławione i zaniesione przez rodziny zmarłych na groby.

Zachęcamy do uzyskiwania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Odpust możemy uzyskać przez: pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… , dowolnej modlitwy w intencjach bliskich sercu Ojca Świętego, spowiedź i przyjęcie Komunii Świętej oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. We wtorek / 02.11. / wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30, 8.30 i 17.00.

4. Różaniec za zmarłych zalecanych we wtorek, środę, piątek i sobotę o godzinie 16.30, w czwartek o godz. 15.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

5. I czwartek / 04.11. / od godziny 6.30 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.30 różaniec za ++ zalecanych i okazja do spowiedzi świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Msza Święta szkolna o godz. 16.00, na którą zwłaszcza zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.. W czasie Mszy Świętej dzieciom zostaną pobłogosławione skarbce modlitw i pieśni.

6. I piątek / 05.11. / po Mszy Świętej o godz. 6.30 nabożeństwo do NSPJ.

7. I sobota / 06.11. / po Mszy Świętej o godz. 8.00 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Za tydzień / 07.11. / XXXII Niedziela Zwykła.

Kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry w Katowicach.

9. Strażacy OSP Jankowice przygotowali kalendarze na rok 2022. Kalendarze można nabyć przed kościołem po każdej Mszy Świętej.